ÇAĞRI MERKEZİ
0850 290 44 00

GERİ DÖN
İnoksan

E TİPİ MUTFARK

Akademi İnoksan’ın en son hazırladığı proje olan E Tipi Mutfark, Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan hükümlü mutfak personelinin tahliye sonrası topluma kazandırılması ve meslek edinmesi için hazırlanan eğitim ve MEB onaylı sertifikasyon sürecidir. 

“Temel Mutfak Hizmetleri ve Aşçılık ”alanında verilen bu eğitimde, Bursa Osmangazi Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi işbirliği yaparak Bursa E Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan hükümlü mutfak personeline HACCP, yiyecek- içecek sektörü, pişirme teknikleri, dünya mutfakları, yemek grupları ve pişirme teknikleri, menü planlama ve tasarım, mutfak planı, mutfağın sahip olması gereken fiziksel özellikler, mutfak organizasyonun da dikkat edilecek noktalar, mutfakta güvenlik önlemlerini alarak çalışma becerisini kazanma, mutfakta hijyen, sanitasyon kuralların uyma, kurallara uygun depolama yapma, temel beslenme kuralları, beslenme kurallarını kavratmak, beslenme kurallarına uygun yemekler ve menü hazırlama becerisi kazandırma, yiyeceklerin servise hazırlanmaları, servis hizmetleri, büfe tanzimi yapabilme konularında teorik ve uygulamalı olarak eğitim vermiştir.

Toplam 90 saat süren Temel Mutfak Hizmetleri ve Aşçılık eğitimi sonunda hükümlü mutfak personeline M.E.B.’dan onaylı sertifika verilmiştir. Eğitim ayrıca günde 4- 5 bin kişiye yemek çıkarılan Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi yemekhanesinde kalite ve gıda güvenliği bilincinin artırılmasına da katkı sağlamıştır. 10. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde Jürinin 2 projeye layık gördüğü özel ödülü kazananlardan biri İnoksan’ın “E Tipi Mutfark” projesi oldu. E tipi mutfark Türkiye genelinde izin alınan farklı cezaevlerinde önümüzdeki dönem devam etmesi planlanan bir projedir. 

Pazartesi’den Cumartesi’ye Çağrı Merkezimiz Hizmetinizde!

TEKLİF AL

MARKALARIMIZ

Tanıtım Filmimizi İzleyin

Bizi Arayın 0850 290 44 00

Bizi Takip Edin